Přejít na obsah
Breatharián.cz

Miroslav Němeček

Uživatel
  • Počet příspěvků

    57
  • Registrace

  • Poslední návštěva

  • Dní od ocenění

    11

Vše od uživatele Miroslav Němeček

  1. Doplním info pro zájemce o vitariánskou stravu: Server vitarian.cz se z technických důvodů přesunul na jinou adresu. Nová adresa webu je: https://vitrawian.eu/ , fórum: https://forum.vitrawian.eu/ .
  2. Pavel Mácha. K breathariánství došel dlouhými půsty (to jen na opravu názoru, že půsty nemají s breathariánstvím nic společného). http://www.pust.cz/frame.php?load=breatharian
  3. Jestli Ti sem nejde přenést text z Wordu (pokud jsem to správně pochopil), tak ho přetáhni přes Poznámkový blok pomocí schránky (Ctrl+C, Ctrl+V) - tím se odstraní formátování textu které může vadit.
  4. Jen tak odhaduji (než Roman odpoví), že důvodem ztráty váhy je okolí - psychický tlak a stres, člověk není v pohodě, ztrácí energii a tím i napojení na pránu. Podobně jako Jasmuheen nebo Werner, když se vystavili testu a nechali pozorovat, tak přešli k běžnému půstu a klesala jim váha (a proto je pak označili za podvodníky). Je to těžké udržet v běžném civilizačním prostředí.
  5. Hezky sepsané praktické zkušenosti Romane, a hlavně - bez přikrašlování. Na tomhle stejném vidím že také stále selhávám - na negativním působení okolí. Odjet do přírodní samoty v Peru, tak jistě by nebyl problém přejít na pránu a zůstat na ní (hlavně to "zůstat na ní" je těžší). Ale - ono to nakonec není náš životní úkol, mít snadné podmínky a přejít snadno do rajského života. Máme stížené podmínky proto, aby nás to učilo a měnilo, abychom se vyvíjeli. Abychom mohli zvyšovat svou duchovní úroveň. Proto si říkám - teprve až se podaří zvládnout podmínky ve kterých žijeme, pak až máme právo přejít a ono to pak jistě přijde samo.
  6. Boreliozy se z nemocí nejvíc bojím, protože vím že té se nedá zbavit ani půstem. :-( Ty potvory jsou hodně odolné a v případě nebezpečí se v těle zakuklí třeba i na rok. Tak snad nebylo nakažené. U boreliozy nepomůže ani očkování, jedině snad prý včasná antibiotika. Ale je dost velká šance, že díky půstu máš posílený imunitní systém a ten by mohl být schopný podchytit případné nebezpečí hned na začátku, kdy borelie není ještě adaptovaná. (encefalitida je proti borelioze brnkačka, tu půst zvládne snadno)
  7. Neboj Bohouši chodí lidi a čtou. :-) Jen tato oblast člověka postupně vede k většímu ponoření se do sebe a tak lidé pak už tak moc nepíšou (i proto že se často setkávají s odsuzováním a nepochopením od okolí).
  8. "Projít jižní Ameriku" - tohle mě na breathariánství také velmi láká, podobně jako Barbara Moore se zbavit potřeby majetku a jídla a bez únavy projít tisíce mil: http://www.breatharian.eu/breath/anglie/barbara/ . Ta svoboda a volnost!
  9. Doporučil bych obecně tento pohled: Co se změní tím, vědět zda jsou něco pomluvy nebo pravdy? Jakou roli to pro nás hraje? Každá lež má v sobě zrnko pravdy a každá pravda se dá zpochybnit. Na světě je mnoho lží a nic není nikdy jednoznačné. Nakonec pravdy nejsou pro náš život důležité. Není cílem dopátrat se skutečných pravd, ale vzít si z realilty to, co pro nás má přínos a může nás posunout dál a něčemu naučit. To znamená - nechat se inspirovat cizím doporučením, vyzkoušet si u sebe zda nám to funguje a zda nám to něco přináší. Mácha pomohl hodně lidem, ať už přímo nebo jako inspirace k vlastní cestě. Vůbec pak už není podstatné zabývat se např. jeho soukromím, to na kvalitě jeho odkazu nic nemění. Hledání pravdy je nikdy nekončící proces, protože vždy se budou objevovat další kritéria, která nějaké tvrzení překlopí opačně. Je chyba pravdu hledat vně, pravda se hledá v našem nitru.
  10. Opět je tu jaro a s ním slunce a návaly energie - příležitost pro další pokusy o přechod na pránu. Tělo se přímo dožaduje pročištování půsty (alespoň 1 den v týdnu) a dožaduje se odlehčenější přírodní stravy - bez problémů se teď dá přejít na syrovou vitariánskou stravu. Půsty a lehká (syrová) strava zajistí pročištění organismu, pak v létě by už pak mělo být celkem snadné provést přechod na pránu.
  11. Na jižním - Antarktida. Tuto myšlenku podporoval i např. Einstein. Svědčí pro to např. tvar Antarktidy (bez ledu) - tvar odpovídá kresbám tvaru Atlantidy, přitom povrch Antarktidy dříve nebyl znám kvůli pokrytí ledem. A také různé staré texty ve smyslu "Padaly kameny, země se vzdouvala a druhý den vyšlo slunce na druhé straně..."
  12. V těchto otázkách by Ti možná mohl pomoct dokument "Okem Boha Hóra", vysvětlující dualitu mužského a ženského božského principu (podobně jako je dualita jin a jang): http://www.breatharian.eu/clanky/okembohahora/
  13. Upíři - tahle báje vznikla na základě nepřesného překladu starých textů (zřejmě sanskrt). Lidé tam četli o tvorech, kteří se živí krví, zabíjí je slunce a česnek. Jenže - v době překladu lidé ještě neznali bakterie! Staré národy je znaly. Texty byly lékařské dokumenty, ne upíří duchařina.
  14. Také už nemám takový postřeh abych se trefil. (vtip ;-) )
  15. U Bible je celkem jedno, kdo ji napsal nebo zda obsahuje pravdu. Důležité je, že je inspirativním podnětem k přemýšlení a k vývoji člověka směrem k dobru. Podobně jako knihy, filmy, příběhy. Potřebujeme podněty zvenku k vlastnímu vývoji. Nejde ani tak o pravdivé informace, ale o něco, co s naším nitrem hýbe a nutí nás měnit se a vyvíjet. Bez těchto podnětů bychom byli vesničané starající se jen o své políčko.
  16. Proto neexistuje žádný zaručený návod na pránu. Nikdo zatím nezjistil jak to vlastně doopravdy funguje, jaké jsou k tomu nutné podmínky a tak to někdo chytne snadno a rychle a jiný se k tomu pracně belhá a nic.
  17. Fornaxi a Ty tedy jsi teď stále na téměř žádné stravě (tj. pár kcal denně nebo výjimečně jídlo na chuť) a váha Ti už neklesá? Je pochopitelné, že Tě občas svedou chutě na něco, bude jistě trvat pár měsíců než se psychika vzdá požitků a tělo bude procházet těžkými změnami. Tak se těším, jestli to zvládneš udržet, až si Tě budu moci přidat do seznamu breathariánů jako inspiraci. :-)
  18. Přestože to vypadá paradoxně, přejídání je také cesta. Lidé, kteří touží po práně, jsou častěji ti, co mají problém s jídlem a chtějí se zbavit závislosti na něm. Ti, pro které je jídlo okrajovou záležitostí, nemají moc potřebu se nejedením zabývat. Přejídání zde vystupuje jako výchovný prostředek, který tlačí člověka ve svém vývoji, aby se o něco snažil a tento problém řešil a tím se vyvíjel. Přejídání není problémem sebeovládání. Lidé, co tento problém nemají, nejsou disciplinovanější. Na druhou stranu sebeovládání může někdy problém napravit, ale často ne. Příčinou může být např.: - Vyhladovění půstem nebo kalorickou dietou. Tělo se snaží vrátit na svou původní hmotnost a někdy ji ze setrvačnosti i přetáhne. Hrají zde roli vyhladovělé tukové buňky i psychika (představa podvědomí o požadovaném stavu těla). Tady je nutná vůle ukrotit se. - Chybějící živiny z důvodu drastické diety. Některé složky kvůli nevyvážené stravě chybí a tělo se je snaží dohnat přehnaným dožadováním stravy, ve které tyto složky jsou. Nadměrným množstvím jednostranné stravy se organismus rozvažuje zas jinde a tak člověk ulítává od jedné stravy k druhé. Stává se to např. při náhlém násilném přechodu na vitariánskou stravu - organismus není schopný se rychle adaptovat (např. některé orgány nefungují správně, např. střeva jsou perforovaná), vznikají deficity a člověk pak sklouzává k přehnanému přejídání se, obzvláště jídlem kterému se snažil vyhýbat. Často do toho zasahuje ještě psychika s návykem, co považuje za "normální" stravu, které se nechce vzdát. Tady je potřeba přejít na pomalý přechod a organismu dávat to, co požaduje, jinak to může skončit zdravotním problémem. - Candida. Bakterie candidy vylučují látky, které člověka nutí přejídat se sacharidovými jídly (cukry) a tím zajistit candidě živiny. Řešením je ne ani tak krotit se ve sladkostech, ale nastolit správné prostředí v organismu - např. syrovou zeleninou. - Uspokojení psychiky. Problém který znají kuřáci i lidé s nadváhou. Člověk cítí v sobě nepokoj a hledá uspokojení svých vnitřních pocitů v tom, že sáhne po jídle (jako prostředek potěšení), aniž cítí hlad. Je to falešná berlička a obvykle nepřináší moc uspokojení. Je potřeba se zabývat psychikou, hledat příčiny vnitřního neklidu (dobrým prostředkem je např. Cesta od Brandon Bays).
  19. Partyková přebírala návod od Malachova a v jeho úvaze je několik chyb. V jednom litru běžné vody se nachází jen asi půl gramu těžké vody, což je množství opravdu zanedbatelné a tedy nějaké oddělování zmrazováním ztrácí význam. Dále, díky malé koncentraci zůstávají krystalky mrznoucí těžké vody rovnoměrně rozptýlené v mrznoucí vodě, neshlukují se k sobě, koncentrace zůstává ve všech částech stále stejná. Touto metodou je nereálné oddělit od sebe těžkou a běžnou vodu.
  20. Klidně jídlo i vyhodit, raději než si škodit (když už se nezadaří ho věnovat někomu jinému). Jsou to jen předsudky že je jídla škoda, stejně nakonec jde vždy jen o peníze. Dobrým tréninkem na to jsou půsty. Spousta lidí zruší půst jen proto, protože se jim kazí nespotřebované jídlo. A to za to nestojí. Něco o tom píše i Werdin: http://www.breatharian.eu/breath/polsko/werdin/zsbj/111.html
  21. Každý člověk může být breathariánem, není k tomu třeba žádné nadání. Je to přirozený přírodní proces. Mezi jídlem a breathariánstvím není ostrá hranice. Každý člověk čerpá částečně i pránu (skrze čakry). Proto mají lidé různou potřebu množství jídla, někomu stačí málo jídla, protože zbytek doplňuje pránou. Prvním breathariánem nebude. Člověk, který přejde na pránu, se mění i psychicky. Nemá potřebu to o sobě zveřejňovat, naopak vidí, jak je společností odmítán. Proto tuto "úchylku" lidé tají a jen občas prosáknou o někom informace že žije z prány. V Česku je známo několik případů i veřejně, ale moc ne, protože tito lidé nemají zájem o popularizaci.
  22. Máš skvělý přístup. Teď ještě pomalá návratovka, aby ses moc nerozhasil (nejlépe Pavlova - hrst lehce napařené zeleniny denně).
  23. Jestli chceš takový základní náťuk k čakrám: http://www.breatharian.eu/psychika/cakry/ .... Ty potřebuješ hlavně práce s energiemi které se Ti uvolňují a které se půstem probudily (např. Kundalini - Hadí síla http://zivotni-energie.cz/kundalini-hadi-sila.html ). Potřeboval by sis k tomu najít více informací, protože nesprávným použitím mohou být tyto síly pro Tě i nebezpečné. Ale už jsi Pandořinu skříňku otevřel, zpátky to už nejde. Když tak bys mohl kontaktovat Pavla Máchu, on má i v této oblasti zkušenosti a byl by schopný poradit jak dál.
  24. To Ti tedy fakt výborně fungují čakry, čerpání energie kořenovou i korunní čakrou a hlavně jejich vyváženost. Kdyby ses rozhodl nevracet se už k jídlu, tak myslím že by Ti to dobře vyšlo. I zastavení poklesu váhy tomu napovídá, že už jedeš na pránu. Gratuluji (a tiše závidím). A na hubnutí kašli, organismus si sám určí co je pro něj optimální váha.
  25. Rozhodně by účastníci měli mít už dřívější zkušenosti s 21 denním půstem. Měli by dobře znát, jak se dělá po takovém půstu návratovka (nejlépe podle Pavla Máchy) a počítat s tím, že většina účastníků nepřejde a musí se navracet k běžné stravě podle standardních pravidel, proto by měli být na návratovku připraveni. Měli by vědět, že nesprávné zakončení takového půstu (např. tučným jídlem) může být až životu nebezpečné. Obzvláště pokud bude někdo začínat suchým půstem, měl by s ním mít dobré zkušenosti. Nikdo by do toho neměl jít bez nastudování půstařských knížek jako např. Partyková a bez dřívějších zkušeností s půsty.
×
×
  • Vytvořit...