Odesláno Listopad 22, 201212 let comment_403 Partyková tam má rozebrané různé druhy a různě dlouhých, suchých půstů včetně návratovek. Tam najdeš, co hledáš. Jen dodám, že při suchém půstu není nějaká zvláštní zima a je dobré ho dělat, když není moc teplo. Je fajn chodit ven, výborné jsou třeba ranní tůry kolem potoků či řek: ). Pozor si musíš dát na návratovku a kdybys někdy dělal delší půst a bez kontaktu s vodou, tak ti i "hrubě" nedoporučuju vlézt hned po jeho skončení do vany (menší sprcha postačí). Tělo by si natáhlo vodu jak houba a dost by sis tím zavařil. A jak ti psal Mirek, důležitá je příprava. Proč chceš dělat suché půsty?
Odesláno Listopad 23, 201212 let comment_408 Ahoj, mě suché půsty vyhovují třeba proto, že u nich není ten chlad. Jsou mi příjemnější. S vodou mi to přijde jako když se točí mlýnské kolo a není co mlít, kdežto u suchého půstu neteče voda, kolo se netočí, mlýn nepracuje. Jako o svátku j
Odesláno Listopad 30, 201212 let comment_425 S tou vanou to upřesním, patří to k těm delším půstům. Když nepiješ jeden den, neublíží ti, když dva, tak patrně taky ne.: ) Když ale nebudeš pít, nebudeš se ani sprchovat, prostě budeš se vodě maximálně vyhýbat třeba 10 dní a pak se 11. den „naložíš“ do vany - není to dobrý nápad. Ten 11. den ti v úplně vysušeném těle běhá spousta látek uvolněných půstem a potřebuješ je dostat plynule ven. Jenže suchý půst má jiný mechanismus než klasický a když vysušenému tělu najednou „dáš“ přes kůži docela dost vody, narušíš SKOKOVĚ ten mechanismus a... natečou ti uzliny třeba. Dost bolestivá věc. Vím, že se tě těch 10 dnů zatím netýká, ale chtěl jsi znát chyby, tak tady jednu, poměrně zajímavou, která se netýká jídla ani pití, máš. Jinak o nic moc nejde, prostě si dáš lehčí sprchu a je. Tolik praxe. Kdybys to potřeboval znát podrobněji, promluv s V.Partykovou. No a ta má v té své knize i návratovky po 1, 2,3,4 a tuším i pěti dnech bez vody. Je to v té pasáži, kde popisuje typ půstu kdy stejný počet dnů nepiješ a stejný počet dnů jíš a stejný počet dnů nepiješ a stejný počet dnů jíš, atd. atd. a tak to děláš třeba měsíc...
Odesláno Prosinec 3, 201212 let comment_427 Tu zkušenost bohužel mám:). Suchý půst a klasický půst jsou dvě různé věci. Zamysli se ještě nad tím, jak fungují (jak funguje vylučování) a co se při nich v těle děje. Není úplně jedno, jak je kombinuješ. Vím, že jde např. si dát pár dnů (třeba 4) suchý půst a pak pokračovat třeba týden klasickým půstem o vodě. Pak máš za sebou dobrý čtyřdenní suchý půst a ještě klasických 7 dní. Co se ale týče účinku, tak nevím, jestli není lepší si dát místo toho klasických 11 dní o vodě... Cukr je docela silná droga (jeden z bílých jedů). Máš-li čas přečti si: William Duffy - Cukrové trápení.
Odesláno Prosinec 14, 201212 let comment_432 a já zrovna včera osladil třtinovým cukrem svému dítěti čaj a myslel si jak mu dělám dobře :-))
Odesláno Prosinec 14, 201212 let comment_433 A mě napadá otázka : Jaký je tedy rozdíl mezi přírodním cukrem a třtinovým cukrem? Co je špatně s třtinovým???? Je to tak, že přírodní je řepný a nerafinovaný? Asi bych upřednostnila stevii, javorový sirup a med
Odesláno Leden 3, 201312 let comment_443 Dík za odpověď....teda musím se přiznat, že jsem se usmála při představě kuchaře-půstaře :-)))Máš můj obdiv, přeji hodně úspěchů :-)
Odesláno Srpen 7, 201311 let comment_732 Ahoj Mildo. Rád Tě tu zas vidím po nějakém čase. Tak jak to jde?
Odesláno Říjen 12, 201311 let Autor comment_803 Ahoj všem, uvažuji že bych šel do půstu. Cítím že to bude dost těžké, ne proto že bych to nedal fyzicky ale psychicky to bude dost náročné. Spadnul jsem dost hluboko do hmoty. Proto jsem se chtěl zeptat jestli je tady někdo kdo by do toho šel semnou, aby jsme se podporovali.
Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.